Postovani Imam najverovatnije bubrezni pritisak (policisticna bolest bubrega) koji se krece od oko 155/105 pa do povremenih skokova 220/120 u stanju mirovanja pritisak mi je 107/70 Terapija mi je odredjena u junu kada sam imala konstantno pritisak 170/115. Terapija: Ujutru Monopril Plus 20mg, Lerkanil 5mg, Bromazepam 3 mg, dilatrend 6.15 Uvece: Monopril 10mg, Lerkanil 5mg, Bromazepam 3 mg, dilatrend 6.25 i pored svih tih lekova ja se izuzetno lose osecam imam ceste kratke nesvestice, trnjenje leve strane tela posebno u rukama i nogama, imam smetnje prilikom spavanja ne smem da spavam na boku jer se gusim. Pored svega toga imam izuzetno odgovoran i stresan posao i za sada jedva izdrazavam Molim Vas da mi odgovorite da li su ove tegobe posledica lekova koje uzimam i da li postoji mogucnost da se kombinacijom nekih drugih lekova izbegnu ove tegobe Lecim se 7 godina i prethodne terapije su bile losijeg ucinka od ove: Hemokvin 20mg, Dilattrend 6.25 i Nifelat po potrebi, prva terapija je bila Katopil, Bromazepam, Presolol Koliko cesto bih trebala da imam kontrolu interniste. Kod nefrologa idem jednom godisnje Unapred Vam zahvaljujem

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Ako Vam je pritisak doveden do vrednosti 140/90mmHg onda je terapija dobra. Nesvestice mogu biti posledice i visokog i niskog pritiska pa Vam savetujem daa u takvim situacijama izmerite pritisak. Uradite EHO srca da vidite ima li zadebljanja srčanog mišića. Sa Vašim pritiskom kontrola kod kardiologa - interniste jednom mesečno, kod nefrologa jednom u 3 meseca. Laboratorijske analize, očno dno raditi na 6 meseci.