Postovani doktore Imam PSVT, tahikardije, ali posle terapije malo je to smirenije,inam bronhijalnu astmu, bolujem od Ca tiroide, tri puta operisana ozracena dva puta zbog meta promena. Hypocortizam, cir na zeludcu, i u zadnje dve godine epi napade Grand mal, zadebljanje mozdanica, za koje se ne zna uzrok. Kardioloska terapija mi je verapamil:120mg puta 3 propafen 300mg puta 3, na zadnjem holteru stalno prati RBBB, taj pojam mi je nepoznat, pa vas molim da mi objasnite o cemu je rec. Da napomenem zbog astme je pokusano sa amiodaronom dok se stanje nije stabilizovalo, ali je prekid usledio posto je uticao na TSH koji direktno provocira osnovnu bolest, skucen prostor za terapije. S'postovanjem vas posetilac sajta ps Mpgu da kazem da ste zaista uradili nesto sto kod nas nije uobicajeno i ovim putem, zelim da vas sve pohvalim, vrlo je edukativno po mom misljenju za sve.

    Odgovoreno: 24. 06. 2007.

    • RBBB znači blok desne grane Hisovog snopa (right bundle brunch block) što znači da se impulsi iz pretkomore sprovode samo kroz levu granu Hisovog snopa praveći karakterističnu sliku na EKG-u. RBBB ne pravi simptome sam po sebi.