Postovani, vec vise od decenije patim od niskog pritiska. Surfujuci internetom nisam mogla da pronadjem nikog ko ima slicne simptome sa mnom. Naime kada kazem kriticno nizak pritisak to znaci da retko dodje dan kada on prelazi 90/60 a veoma cesto se cak i ne moze pronaci pa me lekari pitaju kako uopste stojim na nogama. Jedno vreme sam pila lek Ditamin A koji me je doveo u stanje depresije i zavisnost a dobila sam i 15kg viska. Savet je bio prestani da pijes. Ali sta dalje. Smucili su mi se saveti hrani se zdravo, pij slano, uzmi kafu . . . Ja sam student. Cesto mi se desava da zaspim dok ucim dok kada imam predavanja sa sobom nosim sok ili kafu. Pada mi koncentracija i tesko se krecem. Posle budjenja mi treba sat do dva a nekad i vise dda se proboravim. Najvise mi odgovara kada spavam do jedan ili dva popodne a legnem pred zoru. Ali to nije resenje. Potreban mi je nacin da budem budna i funkciponalna. Da li postoje neke stvari u ishrani odnosno odgovarajuca dijeta koje bi se pridrzava! la i nesto za podizanje koncentracije. napominjem da imam 25god. Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 06. 2007.

    • Verujte mi da me je Vaše pitanje zbunilo. Shvatam Vaše probleme ali ih je vrlo teško pravilno sagledati i lečiti. Nizak pritisak, koji je kod Vas urođen, kompromituje očigledno cirkulaciju i pravi Vam smetnje koje ste opisali. Lek koji ste pomenuli se koristi ali imate ozbiljne probleme kada ga koristite. Sa Vaših 25 godina jedini savet koji mogu da Vam dam je da uzimate više soli u ishrani. Predlažem da se javite doktoru docentu Banetu Milovanoviću na Bežanijskoj Kosi da uradi testiranje vegetativnog sistema.