Moja dijagnoza je Prolapsus val mitralis Cor camp. EKG sinritam semivertikale 1 as fr 60/min.Eho srca AO 32 LAD 34 AVD 21 LADab 46 RV 18 EA 0.88 EF 68% IV 9 LVID 26 d 43 RVSP 34-prolabiranje PMV. HOLTER-ZABELEZENE RETKE SVES.Tonovi jasni sistalni na Erbu 2/6 kard kamp. Koliko je opasna ova dijagnoza u totalnoj sam depresiji a imam samo 29 godina, pokusavam da ostavim pusenje, sportom se vise nebavim.

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Prolaps mitralne valvule nije ni bolest ni simptom zbog koga bi se trebali toliko brinuti. SLobodno se bavite sportom, EHO srca Vam je dobar i ne razmišljajte da uopšte imate bolest. Prolaps mitralne valvule veoma retko daje ozbiljne simptome a to su dominantno ekstrasistole. Šum koji se opisuje je u opsegu funkcionalnog. Živite što normalnije, niste bolesni. Nadjite neki od mojih ranijih odgovora o tomee šta je prolaps mitralne valvule .