zdravo svima.molio bih nekog od lekara da mi pomogne.naime imam problem sa disanjem_gusenjem,ne mogu da disem i tada dobijhem aritmiju i ono sto je cudno to traje vec 3 meseca i skoro po ceo dan je tako.radio sam snimak pluca,srca,krvna slika,hormoni stitne zlezde..sve je ok.a i dalje imam gusenje.bio sam kod psihijatra,on kaze da nisam za njega .pa vas pitam sta mi je?gusenje se desava samo od sebe i sve je ucestalije,nezavisno da li nesto radim,hodam ili sedim,a inace radim kancelarijski posao.da radio sam ergo test pre skoro 2 meseca u beogradu i lekar mi kaze da moram da pesacim sto sam i radio svaki dan 3km,,polako i tesko mi je to,ali mislio sam da je to zbog toga,pa kao nemam kondiciju i to ali nista i dalje imam gusenje?hvala na odgovoru.i da da li trebam da radim jos neke testove,doduse na znam sta vise?alergo test ako to ima neke veze.da radio sam standardne analizeu krvi,gvozdje je bilo na donjoj granici(sto mi je bilo i logicno nekako jer sam postio ceo vaskrsnji post) pa sam poceo da pijem one sumece tabletei hranu bogate istim i ponovo kada sam radio kroz neke dve nedelje bio je ok nivo gvozdja.pulmolog kaze da su pluca cista,nisam pusac ako je to bitno,kardiolog na snimku srca nista nije video i kaze da je ok cak je i pritisak dobar.a inace imam 33 god.sve mi je cudno to..hvala vam.

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • AKo isključite kardiološke razloge za gušenje, onda je najlogičnije da konsultujete pulmologa i da se vidi kakav je lokalni nalaz, znači pregled ORL specijaliste, eventualno EHO štitaste žlezde. Alergije na pojedine alergene mogu dati gušenje.