Poštovani doktore, Imam 50 godina. Prije 10 dana zbog osećaja tištenja u gornjem dijelu grudnog koša, javila sam se ljekaru opšte prakse. Nakon rutinske kontrole rečeno mi je da su mi pluća kao u najvećeg pušača, konstatovana mi je upala pluća, iako sam ja kao laik rekla da niti kašljem niti imam temperaturu. Propisane su mi injekcije - diklofen, gentamicin i penicilin, koje sam primala 5 dana. Nisam imala nikakvo poboljšanje, što sam na kontroli i rekla. Dat mi je uput za ATD i kardiologiju. Specijalista u ATD je konstatovao da na plućima nemam ni najmanji problem i zaprepastio se na moju priču o injekcijama i dijagnozi. Danas sam otišla i na kardiologiju, gdje mi je predložen: ehokardiogram i ergo test i propisana mi je terapija: aspirin 100, Concor 5 mg, nitroglicerin. Nisam uspjela danas zakazati pomenuta snimanja, rečeno mi je da se to dugo čeka, pa ću vjerovatno morati to uraditi privatno. Prilično sam razočarana gore pomenutim promašajem ljekara, te se malo i plašim, a moje putanje Vama glasi: Da li ovu terapiju da uzimam prije snimanja, ili da čekam rezultat, da ne bude kao sa pogrešno propisanim injekcijama. Spoštovanjem!

    Odgovoreno: 08. 08. 2008.
    • Poštovana gospodjo, žao mi je što ste bili izloženi stresu zbog po meni neodgovarajućeg pristupa lekara, ali je nemoguće postavljati tako bombaste dijagnoze bez iole ozbiljnije dijagnostike. Upala pluća bez rendgena i laboratorije, a u klinici bez temperature i nalaza...Aspirin sa 50 godina možete uzimati, to je korisna prevencija tromboze krvnih sudova celog tela. Concor i nitroglicerin imaju svrhu samo ako je dokazana koronarna bolest tj angina pectoris a to kod Vas tek treba da se uradi. Injekcije ne, aspirin da, ostalo???