šta može dovesti do gubitka svesti čoveka u alkoholisanom stanju, sa normalnim krvnim pritiskom 140/80, normalnom količinom šećera u krvi 4,7? da napomenem da je čovek srčani bolesnik i dijabetičar.

    Odgovoreno: 05. 08. 2008.
    • Alkoholisano stanje je veoma širok pojam koji može varirati od blage pripitosti pa do stanja patološke opijenosti. Alkohol utiče na sve više centre i nemoguće je odgovoriti šta bi sve moglo izazvati gubitak svesti. Kad govorimo o kardiološkim razlozima osim visokog i niskog pritiska tu su i jako spor ili jako brz srčani rad, što ponekad može biti potencirano alkoholom. Takođe, postoje i neki refleksi koji mogu dovesti do gubitka svesti.