Poštovani doktore, dve godine bolujem od povišenog krvnog pritiska i problem uspešno rešavam sa 1x20 mg Pinelap tabletama. Kombinaciju sa Amlidipinom sam isključio jer mi izaziva pospanost.Pritisak je u granicama 135/85 do 120/75. Od pre nekoliko meseci počeo sam da osećam nervozu u pedelu stomaka. Poslednjih dana je došlo dotle da na bilo čiju sugestiju o bilo čemu osetim iznenadni bezrazložni BES i nervozu. Bavim se privatnim poslom sa promenjivim uspehom ali mi on ipak ne pravi veće probleme. Dok sam sam smiren sam i radim dosta uspešno ali ako me bilo ko prekine ili nešto zapitkuje osetim napad pre nego što ovaj završi rečenicu. Ja to ne pokaujem ali me strašno zamara i zabrinjava. Da li je potrebno da promenim lek i koji ili sa se obratim drugom lekaru i kome? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 05. 08. 2008.
    • Vaš pritisak je u granicama normale i evidentno je da Vam ta terapija odgovara. Pospanost u kombinaciji sa Amlodipinom je verovatno bila uzrokovana smanjenjem pritiska. Ako u kontaktu sa drugim ljudima osećate promene koje opisujete, i sami znate da je najbolje konsultovati neuropsihijatra i on će moći da predloži terapiju. Takodje tegobe koje opisujete ne liče na moguće nusefekte lekova.