Moj otac ima uvecanu levu komoru srca i ona je loptastog oblika,a i konstantno mu srce preskace,tj. nema pravilan ritam,mada on to ne oseca.Sve ostalo mu je u redu,a vodi i zaista zdrav zivot,uz puno kretanja,iako ima 60 godina.Lekar mu je rekao da mu je srce istroseno,dobice lekove,al to je sve sto se moze uraditi.Mene interesuje koliko je to opasno.Hvala najlepse!

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • Leva komora ne treba da bude loptastog oblika a ako jeste takva onda radi slabije i manje efikasno. Naravno da može biti opasno, neka sluša savete svog lekara. Ima terapije i mimo lekova ali u pacijenata u kojih je bolest odmakla i imaju neke druge nalaze.