Poštovani, otišao sam na kontrolu kod interniste u Dom zdravlja posle pregleda kod privatnog lekara koji mi je prepisao Isosorb, Karvileks, Enlapril, Lometazid. Privatnik me je stavio na EKG, a i radio je kolor dopler, a imao je i rentgenski snimak pluća i srca. U domu zdravlja su mi radili jedino EKG i pokazao sam im isti snimak pluća i srca, ali su mi rekli da ne moram više da pijem Karvileks jer je to lek koji štiti srce, a moje srce nije toliko slabo. Takođe su mi rekli i da Enalapril koji takođe pijem štiti srce malo maje nego Karvileks. Da li da nastavim da pijem oba leka ili da pijem samo Enalapril. Unapred hvala Slobodan iz Zrenjenina

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • Poštovani Slobodane, ne mogu Vam odgovoriti na način koji Vi tražite. Karvileks se koristi u više indikacija, isto tako i Enalapril, i oni se ne mogu uporedjivati na način na koji to rade Vaši lekari. Ako je bio cilj da Vam se stabilizuje pritisak, to treba da bude orijentir jesu li lekovi uspešni ili nisu.