Postovani dr, vec mesec dana imam konstantno trnjenje leve strane glave od potiljka prema celu, a ponekad se javlja glavobolja pracena mucninom bez povracanja. Uradio sam oftamoloski, orl pregled kao i dopler vrata, centar za ravnotezu, i sve je ok. Vec godinu i po dana pijem lekove za povisen pritisak, tj. imam arterijsku hipertenziju. Pocetak tih simptona cudne vrtoglavice ( od pre 1.5 god) me je dovelo do interniste koji mi je pronasao art.hiper. Snimao sam i vratni deo kicme i ustanovljeno mi je pocetak okostavanja. Da li povisen pritisak ima veze sa vratom i zbog cega imam problema sa trnjenjem glave? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 01. 08. 2008.
    • Mislim da je Vaše pitanje više za neurologa ali odgovoriću na deo koji se dotiče hipertenzije. Povišen krvni pritisak ima kao jedan od najčešćih simptoma glavobolju ali je ona tipično u potiljačnom predelu. Trnjenje glave nije tako tipičan simptom a ako Vam je pritisak sa lekovima normalan, onda hipertenzija nema veze sa Vašim tegobama.