Konstatovano mi je da imam hipertenziju. Uputili su me na pregled u bolnicu i nisu mi nista posebno ni nasli ni rekli. Dijagnoze koje su mi napisali su Hypertensi arterialis i nMCP chr compesta, ali nista od terapije nisu predlozili. Dr opste prakse mi je prepisao Enalapril 2x20mg i Lometazid na 3. dan. Medjutim kako vrednosti mog krvnog pritiska nisu bile bas velike (150/90mmHg) ta kolicina mi je smetala, i otisao sam kod privatnog kardiologa koji mi je pored ove dve dijagnoze konstatovao i arrhitmya extrasistolica i dao mi sledece lekove: Isosorb r caps 20mg 2x1, Karvileks 12,5mg 2x1/4, Enalapril tbl 2x5mg (2x1/2tbl od 10mg), Lometazid na II dan po 1 i Famotidin posto imam problema sa zeludcem. Ta terapije mi je sasvim odgovarala, medjutim dr opste prakse me je opet poslao DRZAVNOM internisti u DZ i on mi je ukinuo Karvileks. Da napomenem da je privatni lekar nasao da mi je srce malo oslabilo, ali da to nije nista alarmantno. Lab. analize su dobre, osim malo povisenog holesterola. Medjutim, kada sam dosao od drzavnog interniste (koji nije subspecijalista karidiologije) ljudi sa slicnim problemima kao ja su mi rekli da Karvileks ni slucajno ne treba da prestajem da pijem. Molim Vas da mi odgovorite, da li pijem odgovarajucu terapiju i da li treba da nastavim da pijem Karvileks (2x1/4tbl)

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Niste napisali koje vrste pregleda su Vam radili ali ako je radjen samo EKG onda se dijagnoza MCP (miokardiopatija) ne može postaviti. Isosorb R je nitratni preparat koji se daje ako pacijent ima anginozne tegobe a ja ne vidim da ste imali takve tegobe. Vaš pritisak se treba dovesti ispod nivoa 140/90mmHg i moguće da Vam neko vreme neće prijati takav pritisak. Na tržištu je puno lekova za lečenje hipertenzije i ne čudi me da lekari daju različitu terapiju. Moj savet je da izaberete jednog doktora koji će Vas lečiti, bilo u državnoj ili privatnoj instituciji. EHO srca bi bio od koristi a ako je potrebno i test opterećenja.