Postovani dr. Perisicu Zamolila bih vas za komentar na sledece nalaze.. Naime tata je imao infarkt miokarda prije dva mjeseca (tezi oblik), nakon cega su mu implantirana dva stenta.Od terapije pije svakako Plavix, bisocor 2,5mg, tritace, aspirin protect, lasix, sortis 20 mg. nakon kontrole nalaz je sledeci Kl. pregledom: kardijalno kompenziran-Ta 90/60, apikalni sistolni sum EKG:sinusni ritma, postinfraktni anteroseptalni oziljak, postinfraktni bol EHO: umjerena dilatacija remodelirane ljeve komore sa opseznom zonom apikoseptalne fibroze Istanjenje zida-diskinezije- koja cini postinfrakt. apokospt. aneurizmu.Osatli segmenti ocuvane kinetike-EF35% Laka mitralna i aortna regurgitacija. Nalaz na perikardu norm. Zakljucak: postinfraktna ishemijska bolest sa umjerenom disfunkcijom ljeve komore. Izvinjavam sa sto sam mozda suvise opsezna..Molim vas prokomentirajte mi nal. unapred zahvaln.Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Infarkt koji je imao Vaš otac je dosta oštetio pumpnu funkciju leve komore jer je EF sa normalnih 60% snižena na 35%. Aneurizma koja se opisuje na EHOu može biti generator potencijalno opasnih aritmija pa bi možda i Holter trebalo uraditi. Ne bi se smeo baviti iole ozbiljnijim fizičkim poslovima, dijeta sa malo soli.