Postovanje,javljam se iz BG,imam 25 godina i bivsa sam aktivna sportistkinja- deset godina.Na pregledu u studentskoj poliklinici pre dve godine zakljucak dijagnoze je Velumi aorte???auskultatorno nalaz upucuje na bikuspidnu valvulu?Da kazem da je u drugoj ustanovi potpuno negirana ova dijagnoza. Pretpostavljam da valvula treba da bude trolisna,ali sta u stvari znaci ova dijagnoza za mene i vase misljenje da li trebam da uradim i treci EHO srca? Hvala i srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 29. 05. 2007.

    • Auskultatorno se dijagnoza bivelarne aorte ne može postaviti i EHO srva je suverena metoda dijagnostike u ovom oboljenju. Zbog Vašega mira uradite i treći EHO, neka ga uradi iskusni lekar na ultrazvuku.