molio bih vas za jedan savjet ako je moguce i sto prije odgovor molim vas uradio sam test opterrecenja. test je prekinut u 11 min na 4stepen zbog zamora, dostignut je mak puls od 174 sto je 91% od maksimuma. maksimalna tenzija je 170/90 ,puls na pocetku 119 tenzija 140/95. EKGu miru f.119 qrs 109 rightward/bez promjena repolarizacije. EKG za vrijeme opterecenja registrovane pojedinacne SVES,nije bilo promjena u terminalnom segmentu. EKG u faxi odmaranja nije bilo promjena u terminalnom segmentu sem sto nisam imo vazduha i sto sam se strasno znojio posle par minuta je sve bilo okej. EHOKARDIOGRAM u miru bez segmetnih ispada u kinetici. eho kardiogram odma nakon testa nije bilo pogorsenja segmente kinetike. ultra zvuk desna komora dimenzije 2.7 lijeva pretkomora 3.3 ef 56 fs 30 septum 0.7 debljina zadnjeg zida 0.7 endi sistolna dimenzija 3.5 endi jastolna dimenzija 5.0 sistolno razvajanje veluma 2.1 endi jastolna dimenzija 2.8 rekli su da je nalaz uredan uradjen virusi xocsaki neg ceto megan imo a sad negativan palvo neg uradjen rengen pluca, koji je isto dobar hormoni stitne TSH .90 T 0.6 100.8 TGAT 113.7 ANTI/TPO 8.2. tri gliceridi 1.87 sedim 6 eritro citi 4.6 hemoglobin 147 leukociti 6.0 hematokrid 0.42 mcv 90 trombociti 198 glukoza 3.7 holesterol 5.1 ureja 3.9 ast 21 alt 35 nalaz krvi sve u gran norm i uradjen holter koji je isto u granici normale a ja se i dalje zamaram i imam bolove u grudi i dok setam dobijam neki proliv na vrucinu i gusenje i imam stalno neko bledilo u facu kao da nema krvi u mene pa bih vas molio da mi sto prije odgovorite sto to moze bit kod mene jeli to srce ili krvni sudovi ili neka druga bolest molim vas odgovor sto prija da znam sto jos da vadim je ovamo doktori ne znaju sto mi je VELIKO HVALA OD SRCA imam 31g visina 176 tez 69 kg molim te odgovorite mi samo jos ovo dali su po vama ovi nalazi uredu ako moze sto prije odg

    Odgovoreno: 28. 07. 2008.
    • Ergometrija i stres EHO su u granicama normale kao i laboratorija i Holter. Vaše zamaranje nema veze sa srcem i nemojte više ići kod kardiologa jer nema potrebe. Vaše srce je potpuno zdravo.