Bio sam u medjuvremenu na drugo mjesto za uz i receno mi je da je mr 1+ i hlk. Posto sam se sad jos vise opteretio zbog ovog molim Vas doktore da mi kazete koliko je ovo za opterecenje a uz to mi je receno da imam sportsko srce. Imam 37 god. 183 cm i 89 kg. Bavio sam se ranije sportom a sad mi ne pada na pamet zbog ovog. Ne pijem i ne pusim a vec godinu ipo pijem svako jutro conkor 1/2. N a ove preglede sam isao zbog pritiska koji mi se pojavljivao jednom u 2-3 mjeseca mada mi je i posao dosta stresan. Sad pritiska nema a krece se od prije uglavnom 120-80 sada 110-70 52-77 otkucaja u prosjeku. Hvala jos jednom unaprijed!

    Odgovoreno: 27. 07. 2008.
    • mr 1+ znači mitralna regurgitacija veoma malog intenziteta a hlk znači hipertrofija leve komore. Krvni pritisak Vam je dobar, pijete dobar lek i to je OK. Ja ne volim rečenicu da neko ima sportsko srce jer bi taj termin trebao biti rezervisan za vrhunske sportiste koji su trenirali svakodnevno po nekoliko sati, koji posle 5 pretrčanih kilometara imaju puls 70 u minuti. Niste gojazni, mislim da bi se trebali baviti fizičkom aktivnošću bez ograničenja, koliko Vam prija.