molio bih vas na jedan odgovor ako je moguce ja se vec duze vrijeme ne osjecam dobro pa bih vas molio za jedan savjet imam vec neko vrijeme zamor cim nesto radim zamorim se i kad setam i kad se penjem uz stepenice, uradio sam test opterecenja test je prekinut u 11m zbog velikok zamora kad sam ga poceo pritisak je bio 135/95 u toku testa je bio 170/90 kad sam ga zavrsio je bio 135/90 puls na pocetak 114 maksimalni je bio u toku testa 176 test je bio negativan bez ispada u kinetici sem velikog zamora ili 91% uradjen ultrazvuk i on je negativan sem sto su mi oni procenti srca bili 56%i 30% sto je doktor reko da je i to u granici, uradjen i holter mak frefenkcija je bila 163 u toku rezanja smokve prosjecna fref bila 84 a minimalna u toku spavanja 49 i to bez ispada u kinetici preskoka je bilo sve 124 poedinacnih 17 i taj nalaz su rekli negativan, snimak pluca negativa i on je dobar, hormoni stitne i anti tjela u gr normale virusi xocsaki neg ceto megan neg ali sam ga imao i ne znaju kad ali sad je neg palvo neg ademo iso imo ali ga sad nema, ultra zvuk vrata uredan nalazi krvi sve u granici normale, pa bih vas molio da mi kazete sta bih jos trebao da radim jer ja i dalje nisam dobro i dalje se zamaram i dobijam neke tupe bolove u lijevu stranu grudi i kad se zamorim po sredini grud po neka malu vrtoglavicu tegobe u gornjem dijely stomaka naglo preznojavanje proliv kad jedem ili kad me uhvati te tegobe nagon za povracanje mucnina gubljenje apetita gubim na kilazi neka uznemirenost u tijelu ne mogu na sunce odma mi bude lose kao da mi se koza upali i odma posle par minuta pocinje bol u grudi i veliko preznojavanje narocito stopala I dlanova pritisak mi je preko dana 110/70 a navece 125/90 i on mi malo smeta jer sam ja stalno imo niski te tegobe imam vec 6 mjeseci i vamo u CG neznaju sto mi je trrapija mi je hanaks od 0/25 tri put na dan i nista mi nije bolje pa me malo strah da nisam sto bolestan od neke nedaj boze one najgore bolesti i da nemogu da otkriju pa bih vas molio odgovor sto prije ako je moguce da vidim barem sto da radim imam 30g visok 176 a tezak 68 i smrso 7kg VELIKO HVALA I MOLIM VA ODG STO PRIJE

    Odgovoreno: 26. 07. 2008.
    • S obzirom da Vam je uradjen test opterećenja i da je on negativan (11 minuta hodanja po traci), imate 31 godinu uz to, sa velikom verovatnoćom se kod Vas može isključiti bilo kakav oblik koronarne bolesti. Citomegalo virus kada ne ostavi nikakve komplikacije ne treba da brine. Mislim da nemate razloga za brigu. Vaše tegobe ne liče na srčane a sa tim strahom koji opisujete ulazite u zonu preokupiranošću sopstvenom bolešću a koja ne postoji. Konsultujte neuropsihijatra, možda Xanax nije pravi lek za Vas.