Imam 25 god. a 1997.god sa u 13-oj godini mi je izvrsena operacija koarktacije aorte (patch plastika), ustanovljena aortna insuficijencija 2-3+ Ne koristim nikakve terapije osim sto sam posle operacije mesec dana. Subjektivno se dobro osecam, pri vecim naporima osecam lupanje srca, pritisak mi se krece 100/60 ponekad 90/40, a pre operacije imala sam veoma visok cak i do 180/110. Cesto mi se desava da pri prvom snu kada legnem da spavam osetim gcenje celog tela to se desava u sekundi kao refleksno trzanje i to me uplasi. Mnogi to prepisuju misicima i bezazlenim grcevima, ali ja ne osecam da su samo misici u pitanju. Idem jednom godisnje na kontrolne preglede, i uvek mi odloze hirursku intervenciju srcanog zalistka jer nije neophodna. Zbog cega imam te grceve, sta je uzrok njima i da li su to simtomi slabog srcanog ritma?

    Odgovoreno: 25. 07. 2008.
    • Operacija koarktacije aorte je i trebala da reši povišen krvni pritisak., Ne vidim vezu izmedju grčeva i prethodne intervencije i ne mislim da su simptom slabog srčanog ritma. Ne znam kolika se sada i da li postoji aortna insuficijencija jer je to bitno za eventualnu operaciju.