Poštovani doktore, Pre nepunih 7 dana mi je dijagnostikovana arterijska hipertenzija. Prilikom merenja pritiska u ambulanti pritisak je bio 190/100. Pregledom kod kardiologa utvrđeno je da je i rad srca ubrzan, tako da mi je prepisana terapija Concor 5 1x1/2 i Lorista 1x1. Laboratorijski nalazi su u granicama normale, tako da su i doktori bili iznenađeni budući da sam gojazna. Napominjem da se u ambulanti jako uzbudim i uplašim a merenje pritiska kod kuće pokazuje pritisak oko 150/90, a puls oko 80. Do sada nisam kontrolisala pritisak, jer nisam imala nikakve simptome i tegobe. Sve do sad sam bila dosta zdrava. Moje pitanje je koliko je Concor adekvatno izabran lek, budući da sam sa više strana čula da je dosta jak i da je bilo neželjenih posledica kao što je na primer i bajpas. Isto tako me zanima koliko dugo se uzimaju lekovi. Hvala unapred. Zabrinuta

    Odgovoreno: 25. 07. 2008.
    • Proveravajte češće pritisak kući i ako prelazi vrednostti 140/90mmHg onda zaslužuje lečenje. Concor je odličan izbor jer tretira i pritisak i ubrzan rad srca a priča o neželjenim posledicama je netačna.