Imam 26 god. i od pre dve godine na kardioloskom pregledu, na ultrazvucnom pregledu i krvnom nalazu za limfocite doktor mi je rekao da je u pitanju srcani virus koksaki, interesuje me sta je to i kako mogu biti sigurna da je zaista u pitanju taj virus i na koji nacin bi trebalo da lecim isti? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 07. 2008.
    • "Srčani koksaki virus" je mogao biti dokazan samo biopsijom miokarda a kako to kod Vas sigurno nije uradjeno ta dijaganoza ne stoji. Ponovite EHO srca i promenite doktora (naravno, i mene ako niste zadovoljni). Limfociti su marker virusne infekcije a ako nije radjeno kvantitativno odredjivanje i identifikacija virusa nikako se ne može utvrditi koji je virus u pitanju. Zato mislim da postavljena dijagnoza ne stoji.