Postovani doktore, imam 34.godina i vec duye vreme problem sa preskakanjem srca, tzv.ekstracistole. Na ultrazvuku imam perikard rarcijalno deblji i perikardnim athezijama. Pre cetiri godine su mi pronasli koksaki b grupe. od pre par meseci se osecam veoma lose.Imala sam svakodnevne stresove i los splet dogadjaja za koje mislim da da su mi pomogli da mi se bolest pogorsa. Nosila sa holter, rezultati nisu jos konacno procitani ali mi je receno da ima 7.500 preskakanja za 24h, s tim da imam i 3-4 uzastopna ya koje doktor kaze da su opasna. Na testu opterecenja mi konstatovano EKG u naporu s.r depresija do 1,4mm ub D,D3, aVF i od V3 do V6. Test suspektan na ishemiju miokarda. Sumljaju da imam anginu pektoris,imam hladno preznojavanje.Pijem concor od 2.5 ujutru, u oktobru je potrebno da uradiom stres eho. Recite mi da li je ovo ozbiljno i sta bih trebala da radim da bih poboljsala svoje stanje, radim u humanitarnoj organizaciji i imam svakodnevno stresove, da li postoji mogucnost da mogu da zatrazim misljenje lekara da dobijem neku vrstu medicinsake rehabilitacije preko socijalnog i da li treba da nastavim da radim posto mi je rad ovde veoma veliki problem kako da se sacuvam, jer sam pre nego sto sam uradila ove analize planirala i drugo dete jer je proslo vec 11 od prvog. Ovo je drugo pismo koje vam pisem i molim vas da mi odgovorite posto na prvo nisam dobila odgovor a mnogo bi mi znacio. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 07. 2008.
    • Sva pitanja upućena meni nisu i stizala do mene, ovo je stiglo. S obzirom da ste ženskog pola i imate 34 godine, mislim da je dijagnoza angine pectoris za Vas nelogična i nemoguća. Vaše tegobe i ne liče na anginozne. Test opterećenja u žena je inače manje senzitivnosti. Rehabilitacija u Vašoj situaciji ne postoji jer se ništa nije ni desilo. Moj savet je više fizičke aktivnosti, tegulisanje telesne težine, sobe bez duvanskog dima i ako Vaš lekar misli isto, sedativi. Realizujte plan o trudnoći, to je najbolji način da odete od svakodnevnice.