nema odgovora na moje pitanje a ono se odnosi na "potencijalnu dijagnozu perikardnog izliva od 4mm". To je , naravno utvrdjeno na ultrazvuku ali iako sam 2000. imala Koksaki, nisam ponovo odradila analize vec sam otisla kod dva druga eminentna lekara ciji nalaz je bio potpuno uredan (osim sto je jedan od njih nasao prolongiran jedan kuspis bez dovoljnih kriterijuma za PMV). Zbunjena sam jer me taj prvi nalaz ogranicava a druga dva lekara mi govore da zivim potpuno normalno, punim plucima. Jos jednom molim za odgovor

    Odgovoreno: 26. 07. 2008.
    • Ja sam odgovorio na ovo pitanje putem onog starog sistema ali taj odgovor očigledno nije došao do Vas. Ponoviću. Izmedju 2 lista perikarna normalno postoji mala količina tečnosti da bi listovi perikarda pri srčanoj radnji klizili jedan preko drugog bez trenja. To se na EHOu vidi kao raslojavanje listova perikarda. U prvi put postavljenom pitanju ste bili opširniji ali je ceo nalaz koji ste opisali potpuno normalan. Nemate oboljenje i ponašajte se normalno, bez ograničenja.