Doktore, da li mozete da mi kazete sta je Fibrilo - flatter atriorium i kako se leci? Hvala

    Odgovoreno: 21. 05. 2007.

    • Fibrilo flater pretkomora je poremećaj u stvaranju impulsa u sinusnom čvoru gde se umesto regularnog i pravilnog ritma frekvence 60 go 80 u minuti registruje pretkomorska aktivnost od preko 300 impulsa u minuti. Neki od njih bivaju prevedeni kroz AV čvor u komoru što rezultira aritmijom komora koja se naziva apsolutna. Ako je leva pretkomora manja od 40mm pokušava se prevođenje u sinusni ritam a ako je apsolutna aritmija definitivan nalaz, onda se kontroliše frekvenca da bude blizu fiziološkim granicama. Leči se antiaritmicima iz više grupa.