Poštovani doktore, Moja tetka ima 50 godina i u poslednjih mesec dana povišen pritisak ( 160/100 ). Pije Hemokvin od 10 mg i interesuje je kako taj lek reaguje na organizam. Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 05. 2007.
    • Hemokvin spada u grupu ACE inhibitora (inhibitori konvertujućeg enzima). Angiotenzin 1 (nema hipertenzivni efekat) 1 u 2 pretvara enzim konvertaza, tu deluje ACE grupa Angiotenzin 2 (ima jak hipertenzivni efekat)