Imam 47 godina,visok sam 190cm tezim 106kg,preboleo sam glomenulonefritis 1988 god.,radim kao elektro inzinjer u kancelariji i odgovoran sam za grupu od 63 radnika sa cestim nernozama uz kompjuter 6-7 sati dnevno.Ustanovljena mi je spondiloza vratnog dela,ne pusim vrlo retko popijem koju casicu,dosta hodam ili vozim bicikl. Otac mi je imao visok tlak i ja ga imam od pre dest godina i lecim ga enanalaprilom(sada ENAP-H ujutro)i ponekad uvece atenolol 50mg i Bensedin 5mg. Tlak mi varira od 140/90 do 155/105,zuji mi u usima,vrednosti masnoce u krvi su u normali. Molim vas da mi date savet dali se lecim dobro ili trabam promenit terapiju(za koju mi kazu da je zastarela!

    Odgovoreno: 26. 07. 2008.
    • Vaš pritisak mora biti ispod 140/90mmHg i treba se naći doza i vrsta antihipertenzivnih lekova koja će to uraditi. Morate smanjiti unos soli i tečnosti. Imam utisak da bi Vaša terapija trebala biti jača pa se konsultujte sa Vašim kardiologom.