U poslednjih nekoliko godina, u mom gradu (koji je inace mnogo zagadjen dimom), sve vise mladih (od 25-40god.) umire bukvalno preko noci, bez nekih vecih siptoma sem jake glavobolje koja traje neko vreme. izvesna osoba samo legne da spava i vise se ne probudi. kazu da je u pitanju srce, tromb. zanima me kako do toga dolazi, koji su uzroci (mozda stres, promaja, visok pritisak...) i kako to mozemo spreciti. procitala sam da su semenke suncokreta i bundeve dobre za to, a inace, meni je internista prepisao cardiopirin 100 mada mi nije bas jasno zasto (imam 24 god.i mrsava sam), rekao mi je da imam usporen rad srca, a cesto sam i podlozna stresu i nerviranju, pa ponekad me presece leva strana grudnog kosa. HVALA

    Odgovoreno: 26. 07. 2008.
    • Naprasna smrt se u mladih osoba javlja iz nekoliko razloga: 1.hipertrofija tj.zadebljanje srčanog mišića leve komore 2.aneurizma neke od moždanih arterija koja pukne 3.neprepoznato urodjeno oboljenje Imate 24 godine, zdravi ste, ne uzimate alkohol i ne drogirate se, ne treba Vam Cardiopirin niti bilo kakav lek.