Imam 28 godina i imam blazi oblik hipertenzije. Otprilike se krece sistolni oko 140-150,a dijastolni oko 90-100,u zavisnosti od doba dana. Dodao bih i to da mi je holesterol 5,65 ostala biohemija u redu. Obzirom da sam imao odredjene stresne situacije i da sam pod manje vise hronicnim i jakim stresom,predpostavljam da je hipertenzija psihogene etiologije. Od simptoma nemam nista,osim retkih glavobolja u vecernjim satima(jednom nedeljno).Pitanje glasi,da li je hipertenzija uzrokovana psihickim ciniocem trajnog karaktera i da li se moze regulisati nacinom zivota(i kako?)NE UZIMAJUCI LEKOVE? Dodao bih i to da je pomenuti stres redukovan za oko 50 posto. HVALA UNAPRED.

    Odgovoreno: 23. 07. 2008.
    •  Fizička aktivnost pre svega je ono što Vam može skrenuti misli i držati Vas u dobrom raspoloženju. Laboratorija je pristojna a pritisak će se sa vremenom sigurno regulisati i bez lekova.