Postovani doktore postavio bih vam pitanje u vezi ubrzanog rada srca,srcanoj frakvenciji,koji je optimalan broj otkucaja srca u minutu i sta sve moze biti uzrok povremenom "lupanju" srca. Dodatni podatak o zdravstvenom stanju - usporena funkcija tiroidne zljezde. Unapred hvala, Dragan

    Odgovoreno: 15. 05. 2007.

    •  Poštovani Dragane, normalna srčana frekvenca je između 60 i 80 ali se može tolerisati donja do 50 i gornja do 90. Preko toga govorimo o bradikardiji i tahikardiji. Povremeno "lupanje" srca može biti subjektivni osećaj ekstrasistola (prevremenih srčanih udara) ili kratkotrajnih ubrzanja srčanog rada a uzroka ima jako mnogo, od onih fizioloških pa do onih u raznim bolestima.