Imam rodjaku stara 76 godina.Ima aritmiju od pre dve godine. Pre toga nikad nikakvih problema na srcu nije imala. Od tada imala je početnu terapiju: 1)Propafen 150mg 3x1 dnevno - bez naročitih rezultata Aritmija stane, ali se ubrzo ponovo javi(oko 120 u minuti) 2)Uveden Amiodarone, ukinut posle 2 meseca zbog porasta TSH. 3)Ponovo Propafen. 4)Pokusano sa Verapamil-om 80mg 3x1 dnevno -Nije dalo rezultata. 5)Pre nekoliko meseci prelazi na Sotalex odnosno Sotalol 80 mg 2x1 dnevno, odnosno 2x1/2 kad nema aritmiju. U početku je bilo dobrih rezultata. 6)Sada uzima Sotalex koji pomaze posle 3-4 dana uzimanja, ali se aritmija sve cesce javlja, tako da obično ni 7 dana nije bez aritnije. Povisen krvni pritisak ima već 20 godina ali se PRILAZID PLUS-om regulise na 140/80-90. Kada ima aritmiju donji pritisak se povecava na 100-120.A frekvencija srcanog udara je najcesce oko 100. Prilazem 2 poslednja EKG snimka i utrazvuk srca radjen u maju ove godine. ==> http://www.filefactory.com/file/9b8be4/n/nalazi_pdf Da li postoji još neki antiaritmik koji nema stetnog dejstva kao Amiodaron,koji bi mogla probati? hvala najlepse unapred.

    Odgovoreno: 23. 07. 2008.
    • Vaša rodjaka je praktično probala sve što je na raspolaganju od antiaritmika na našem tržištu. Amiodaron je najefikasniji ali ima mnogo nuspojava. Perspektiva je da aritmija postane stalna i u tom slučaju ne treba kontrolisati ritam već frekvencu.