Zovem se Dejan Makic imam 24 godine, iz Jagodine sam i 9.novembra sam operisan na IKVB Dedinje-uradjena mi je zamena mitralne valvule.Posle operacije se javio AV blok prvog stepena,u pocetku mi je prosecna frekvenca otkucaja bila oko 100 otkucaja u minuti iimao sam i povremene praskoke i napade ubrzanog rada(do 150 otk.u min)od terapije sam uzimao Presolol 2x50mg i lometazid 1 na treci dan(naravno i Farin po semi ),da bi mi kardiolog na institutu posle prve kontrole povecao Presolol na 3x50mg,medjutim napadii ubrzanog rada su i dalje prisutni.Na pregledu kod elektrofiziologa-aritmologa 16.06. 2008.promenjena mi je terapija-ukinut je presolol i lometazid,a ubacen PROPAFEN 2x 300mg.Sa pocetkom uzimanja ove terapije nestali su napadi ubrzanog rada,a preskoci se smanjili.Na poslednjem EKG snimku-07.07.2008. zbog povecane vrednosti( PQ-0,36) Kardiolog mi je smanjio Propafen na 2x150mg, a 14.07.2008. bi trbalo uraditi kontrolni EKG.Posle ove promene terapje mi se ponovo javljaju povremeni napadi ubrzanog rada i preskoci kao i ranije,a zbog toga nemam mira-kako zaboravim na operaciju i sve probleme vezane za oporavak-tako me aritmije podsete-ne mogu da normalno funkcionisem...Moje pitanje je DA LI POSTOJI RESENJE ZA MOJ PROBLEM I KOJI PREGLED BI MOGAO TACNO UTVRDITI UZROKE NEPRAVILNOG RADA SRCA,KOJI BI MI LEK MOGAO POMOCI.AKO VI NE ZNATE ONDA MI PREPORUCITE GDE DA SE PREGLEDAM-KOD KOG LEKARA,NA KOJOJ KLINICI...? UNAPRED HVALA!

    Odgovoreno: 27. 07. 2008.
    • Pitanje je tek sada došlo do mene pa odgovaram sa zakašnjenjem. Pošaljite ponovo pitanje sa sledećim stavkama: 1. Kolika je leva pretkomora na UZ srca? 2. Da li je aritmija pravilna ili je fibrilacija pretkomora? 3. Dok ste uzimali po 2x30mg Propafena kolika je bila srčana frekvenca? 4. Da li ste uzimali Amiodaron? dr Perišić