Postovani doktore, imam 34.godine. Vec 15 godina imam problema sa ekstacistolama. Medjutim od pre tri godine pronadjen mi je koksaki virus B grupe. Stanje mi je pogoršano poslednjih meseci jer moj problem niko nije ozbiljno shvatao. Pre neki dan sam otisla kod doktora i stavljen mi je holter jer sam se osecala lose. Posle 24h nosenja nadjeno mi je 7.500 preskoka, medju tim preskakanjima imam po 4 uzastupna. Na testu opterecenja po procesu Brucea koji mi je prekinut u trecem minutu, II nivoa zbog osecanja stezanja u grudima, hladnog preznojavanja i osecanja kratkog daha. Bez poremecaja ritma u naporu. EKG pre testa s.r. Nespecificne promene T talasa. EKG u naporu s.r. ST depresija do 1.4 mm u D2, D3 a VF i od V3 do V6. Test supektan za ishemiju miokarda. Dobila sam uput za Beograd za stres eho. Imam cesto hladno preznojanvanje. Razmisljala sam da rodim drugo dete, medjutim milslim da je ovo nesto ozbiljnije. Molim vas recite mi da li sam zivotno ugrozena i da li za ovaj problem postoji neko resenje s obzirom da sam mlada, u porodici niko nije srcani bolesnik, recite mi da li su stresovi mogli da me dovoedu do ovakvog stanja. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 07. 2008.
    • Mislim da sam Vam već odgovorio na pitanje ali ako taj odgovor nije stigao do Vas, ponoviću ga. Niste ugroženi životno, naravno a ni u pogledu težine onog što pokazuju Vaši pregledi. Imate 34 godine, mislim da je Vaš test negativan (kao što je često kod žena). Stres??? Delujete u tekstu uznemireno, jer Vas tegobe koje imate plaše. Niste napisali da li su ekstrasistole ventrikularne ili supraventrikularne. Nema kontraindikacija za trudnoću ali onda u prva 3 meseca nema uzimanja nikakvih lekova.