Profesionalni sam vozac,zanima me da li sa ove dvije dijagnoze mogu raditi svoj posao i da li imam potrebe za zabrinutoscu.Dijagnoze su slijedece>psvt i prolaps valv.mitralis. i da dodam jos da imam povisen holesterol i trigliceride.Hvala unaprjed.

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • PSVT znači da imate napade supraventrikularnih aritmija. Važno je kako često se javljaju, koje su frekvence i da li u tim napadima imate simptome kao što su: vrtoglavica, omaglica pred očima, nesvestica ili čak gubitak svesti. Ako imate neki od ovih simptoma, postoji rizik pri vožnji. Ostale dijagnoze Vas ne ugrožavaju.