Imao sam virusnu infekciju pocetkom ove godine.Analizom krvi je ustanovljen CMV igg + 850 igm- (NEGATIVAN) .Sto bi se reklo virus je prosao ,ali je ostavio miokarsditis ,leva komora je veca,EF 57 (imam 30 god) itd.O svemu sam dovoljno procita, s tim sto ne mogu da razjasnim odakle infekcija.Intimne kontakte u zadnje 2 godine sam imao samo sa mojom verenicom, koja nema nikakve simptome da ima virus.Da li postoji verovatnoca da je CMV mirovao par godina , tj da sam bio zarazen u nekoj predhodnoj vezi pa da je postao aktivan kad mi je pao imunitet jer sam jedno vreme bio preopterecen poslom .Da li treba i moja verenica da uradi analizu krvi na viruse?Ja mirujem vec mesec dana i ide na bolje na poslednjem ultrazvuku komora se malo vratila , a EF je 62 bilo je 57 %.Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 11. 07. 2008.
    • Intimni kontakt je najmanje verovatan od svih načina kojima se virus mogao preneti ali neka i Vaša verenica uradi analizu na viruse jer mnogi ljudi nose viruse a da kod njih godinama ne naprave nikakvu štetu. Dobro je što EF raste, to znači da posle svega možda ne ostanu nikakve posledice. Cito megalo virus je mogao mirovati i u Vašem telu neki period i da sa padom imuniteta postane aktivan.