vec 4-5 meseci osecam nedostatak vazduha,potrebu da se prozevam cesto u toku dana i sve su to neprijatni osecaji koji nikako da prodju! Izmerio sam pritisak par puta u poseldnja 3-4 dana i bio je 100/60 ili 95/60. Da li se nedostatak vazd.i prozevanje mogu podvesti pod simptome niskog pritiska? Inace citao sam malo na internetu o tome i mogu vam reci da nemam druge simptome tipa vrtoglavica,malaksalost,pospanost! Ja bih voleo da je to,jer je ipak bezazlenije nego da mi nesto nije u redu sa plucima--inace kad me to ne muci mogu da udahnem dosta vazduha i ne patim od nedostatka kondicije iako sam pusac. Molim za vas odgovor

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Nizak pritisak može napraviti tegobe koje opisujete. U principu, krvni pritisak se retko leči. A doktori kažu, bolje da je snižen nego da je povišen. Nizak pritisak nije bolest i veoma retko zahteva neku dodatnu dijagnostiku kao što je ispitivanje autonomnog sistema (to je onaj deo nervnog sistema na koji nemamo uticaj).