da li ostavla na srcu posledice oboljenje pericarditis? hvala najlepse

    Odgovoreno: 27. 07. 2008.
    • Perikarditis može ostaviti posledice, najčešće i smislu srašćenja dva lista perikarda (srčane maramice) a što se klinički može pokazivati ekstrasistolama. Retko posle teških formi perikarditisa se može javiti neka vrsta kalcifikacije celog perikarda što možee ometati kontrakciju srca. Sve ovo se može videti na ultrazvuku srca.