Gospodine Perisicu,molim vas da mi odgovorite i date savet.Naime vec godinama imam aritmije i nakon nekih pregleda i EKG-a jednostavno lekar kod koga sam isla nije znao sta je po sredi i tvrdio je da nikad takav EKG nije video,a konsultovao se i sa nekim kolegama koji takodje nisu znali sta je u pitanju,pa mi je ipak prepisao terapiju.Naproksen i Diazepam pijem,ali samo po potrebi.Aritmije nisu bile ucestale,ali u poslednjih dva meseca imam jako velikih tegoba.Imam non-stop aritmiju,osecam nenormalno veliki umor,ponekad mi je muka,a nekada kasljem i na kraju i povracam.Kada legnem pocne aritmija drugacija nego kada sedim,gusi me jace,otkucaji su mnogo jaci i povremeno kao da srce napravi zastoj i zatreperi.Posle jakog otkucaja ide normalan otkucaj,pa opet jak,a zatim dva normalan,pa jak otkucaj i ponekad zastoj i treperenje.Pri takvom radu gusenje postaje sve jace tako da moram da ustanem i sedim sve dok mi tablete ne regulisu takvo stanje.Imam hronico nizak pritisak 110/65,! ali u poslednje kad krene aritmija pritisak mi je 130/50 ili 140/60.Nisam hipohondor tako da se ne plasim i znam da strah nije razlog aritmiji,ali se desi u toku dana ako se nesto iznervieram da krene aritmija bez obzira na lek koji sam popila.Nisam vam jos napomenula da imam grcenje srca i probadanje ispod levog rebarnog luka.Ako bi ste zeleli da pogledate te rezultate od EKG-a mogu vam poslati putem e-maila.Bas bih volela da znam sta je u pitanju i kako treba da se lecim jer mi ovo stanje ne dozvoljava da normalno funkcionisem zbog gusenja.Unapred zahvalna za savet i odgovor.Mirjana

    Odgovoreno: 08. 05. 2007.

    • Poštovana Mirjana, pošaljite dokumentaciju putem e-maila (upakujte slike u formate da budu male) ili stavite fotokopije u kovertu i pošaljite na adresu:
      doc dr Zoran Perišić
      načelnik odeljenja invazivne dijagnostike
      Klinika za kardiologiju
      Klinički Centar u Nišu
      Bulevar Zorana Đinđića 48
      18000 Niš