Postovani molim za brzi odgovor.Moj brat ima 33god.ima povisen holesterol 7,8 a i LDL je povecan lekar mu neda lekove navodno jer je mlad.Svi smo uplaseni jer je otac umro u 50oj od infarkta.Da li postoji mogucnost upotrebe nekog caja i kojeg?Rezim ishrane je korigovan ali ne u potpunosti jer mnogo voli slatkise da li moze da koristi slatkise koji su za dijabeticare?Unapred hvala!

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Prvo i osnovno je pokušaj regulisanja lipoproteinskog statusa dijetom. Onda nema rečenice mnogo voli slatkiše. Onda će imati holesterol koji je visok. A slatkiši za dijabetičare nisu rešenje jer oni su bez šećera, a ne bez masti. Ne verujem u upotrebu čajeva a izbor lekova je tako veliki da sigurno ima neki koji bi bio bez nus pojava.