Postovani doktore,imam 36 g,visok sam 180cm tezak 78kg,Dosta sam fizicki aktivan,bavim se i sportom.Imam posao na kome imam dosta stresnih situacija.Prosle godine sam imao povisen holesterol EKG u redu.Za mesec dana uz fizicku aktivnost i jabukovo sirce regulisao sam holesterol.U porodici nemam nikog sa povisenim pritiskom i holesterolom.Pritisak mi se krece kada meri doktor i do140/90.Kuci kada merim digitalnim ili mi meri prijatelj koji je med .teh imam idealan pritisak.Osecam se odlicno,nemam lupanje ili stezanje,sem kada se iznerviram osecam kao da nemam dovoljno vazduha.To traje dan dva pa prestane.Sta Vi mislite sto se tice pritiska i ovog osecaja.Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Nema simptoma bolesti u opisu Vaših tegoba. Pritisak je uvek veći u ambulanti ( hipertenzija belih mantila) i ono što izmerite kući je realnije. Dobro je što ste aktivni i što proveravate svoje zdravstveno stanje, onda Vam ništa neće promaći.