Imam 67 god.Na zadnjem svom odlasku kod lekara nadjeno mi je da imam holesterola.Imam Triglicerida 3,6 i Holesterola 8,52.EKG mi je pokazao sinusni
    reitam,fr.80/min.,levogram,plitko neg.T u V1-V3,tad mi je pritisak bio 140/80,p 85/min. Do tada nisam imala Nikad Poviseni Holesterol niti Trigliceride. Moj lekar je napisao /tacno prepisano/ Sy anginae pectoris.Hypertensio arterialis.Hyperlipoproteinaemi

    Odgovoreno: 19. 02. 2007.
    • Povišeni su Vam i holesterol i trigliceridi. Oni su veoma važni faktori kardiovaskularnog rizika i smanjujući holesterol i trigliceride smanjujemo verovatnoću da će se dogoditi infarkt miokarda ili nekog drugog tkiva i organa. Zbog povišenih triglicerida i holesterola Vi uzimate Sortis. Ukoliko je i pored doze od 20mg nivo ostao isti treba povećati dozu na 40 ili 80mg. Od lekova koje uzimate Monizol širi krvne sudove srca i moguće je da od njega imate glavobolje. U tom slučaju ga treba zameniti Dilcoranom koji ima manje nuspojava. Iz Vaše terapije nije jasno zašto uzimate 300mg Propafena dnevno, jer je to antiaritmik. Potrebno je da uradite test opterećenja (ergotest na pokretnoj traci) da bi se videlo da li fizičko opterećenje izaziva slabiju ishranjenost srca, tj. da li stvarno imate koronarnu bolest (anginu pectoris). Presolol deluje i na povišen pritisak i na anginu, Cortiazem je uglavnom za lečenje povišenog pritiska, Aspirin (Andol, Cardiopirin, Cor As) obavezno 100 do 150mg dnevno jer smanjuje mogućnost stvaranja tromba u krvnim sudovima.