da li zapaljenje srcane maramice ostavlja posledice i kakve? puno, puno hvala

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • Zapaljenje srčane maramice ili pericarditis može ostaviti posledice. Te posledice se najčešće manifestuju u vidu priraslica, tj. srašćenja između 2 lista perikarda - srčane maramice: lista koji obavija srce i lista koji obavija srčanu duplju. Priraslica može biti generator raznih poremećaja ritma odnosno ekstrasistola a u retkim slučajevima može preći u hronični perikarditis.