Poštovani, moje pitanje je vezano za moju majku, koja ima 65 godina i hronično povišen krvni pritisak. Terapija koju redovno uzima je Prilazid 5 - 1x1, Atenolol 100 mg - 2x1, Izopamil 80 mg - 3x1 i Bensedin 10 mg - 3x1. Interesuje me da li je u njenom slučaju dozvoljeno uzimanje preparata na bazi Ginko Bilobe i Xenical-a. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • enical se koristi za redukciju telesne težine i nisam siguran da je sa 65 godina Vaša majka pravi kandidat za ovaj lek. Ginko spada u terapiju van tradicionalne medicine i nemam mišljenje o njegovoj upotrebi.