konstantno mjerim krvni pritisak i njegove vrjednosti su od 120/85 do 135/95 , mada su češće ka ovoj većoj mjeri , desi mi se da bude max. 144/99 ali to se u posljednja 3-4 mjeseca desilo jednom , puls mi je konstantno uvećan 85 do 108 okucaja , ljekari su radili ultra zvuk srca prije 6 mjeseci i srce je bilo potpuno u redu. preporučena mi je 1/4 presolola kao terapija kad osjetim ubrzani rad srca. Laboratorijski nalazi su uredni s tim što imama 3,99 triglicerida i oko 6 holesterola. možete li mi odgovoriti što je posljedica svega toga i kako da se sve dovede u normalu?

    Odgovoreno: 29. 06. 2008.
    • Pa posledica nema ali da ih ne bi ni bilo nekoliko saveta. Trigliceridi i holesterol se moraju dovesti u normalne vrednosti upotrebom lekova i dijetom. Pritisak treba da bude ispod 140 za godnji i 90mmHg za donji a kako Vama je frekvenca srca konstantno viša, veća doza beta blokatora bi bila dobar izbor.