Poštovani, imam 26 godina,nedavno a kardiološkom pregledu su mi utvrdili udvojen prvi srčani ton,koji se podjednako čuje nad celim prekordijumom.Nikada nisam imao nikakvih subjektivnih tegoba,EKG nalaz je u redu.Ima li razloga za brigu?

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Udvojen I ton najčešće ne predstavlja patološki nalaz i vrlo često je to subjektivan utisak kardiologa , pogotovo ako je manje iskusan. Imate 26 godina, EKG Vam je dobar, nemate tegobe. Mislim da nemate razloga za brigu.