Nalaz virusoloskog testa od 11.04 je cb3,cb4 1:512,cb2 1:32,cb3,cb6 1:16.Osjecam svakodnevno zamaranje,lupanje srca,gusenja,malaksalost.Imam31 godinu.Ehokardiografija:ef 73%,fs 49%.ao 30/20 mm,lp 24mm,lv 43/22 mm,dk 20mm,zz 0.7mm.Lijeva predkomora normalne velicine,ias u kontinuitetu,mineralna valvula morfoloski kompetentna.Lijeva komora normalnih dimenzija,dobre sistolne i dijastolne funkcije,ivs u kontinuitetu pravilne pokretljivosti.desne srcane supljine su uredne.tv,pv spdk.Aorta normalne supljine u korijenu,trivelarne valvule dobre sistolne separacije,brzine protoka i gradijenta.Perikard fizioloski raslojaa.Ukupan broj otkucaja -tbd-102050,max 131,min 43.Registrovan je ritam sinusa sa 18 epizoda tahikardije preko 120 u min,18 vpb iz 1 fokusa pojedinacne morfologije.DG aritmija ekstrasistolica ventrikularis,tahikardija supraventrikularis paroksizmalis,typ slow fast.Da li gusenja i povremena probadanja mogu biti posledica virusa?Da li su ove tahikardije i aritmije opasne i da li se mogu izlijeciti?Od terapije pijem concor od 2.5 ujutro i minsetil od 200 ujutro i uvece.Kada popijem concor puls mi bude oko 50 i tada se jako lose osjecam.Pritisak mi je 90/60,a uz concor i nizi.Izrazito su mi hladne noge.Inace danas nisam uzela terapiju i puls mi normalan,max 80.Sta vi mislite o promjeni terapije i o stanju mog srca na osnovu ovih nalaza?Da li bi trebalo da uradim jos neka ispitivanja?

    Odgovoreno: 24. 06. 2008.
    • Tahikardije i aritmije koje imate nisu iz grupe onih koje treba tretirati jačom terapijom. Mislim da je Minsetil kod Vas epotreban a kako imate nuspojave upotrebe Concora (pad pritiska) konsultujte se sa lekarom oko doze tog leka. Mislim da Vam nova ispitivanja nisu potrebna.