Postovani doktore,strasno sam zabrinut i iz tog razloga Vam pisem...Naime,imam 24 godine,prije sest mjeseci sam imao prvi put problema sa srcem ili vec necim drugim,imao sam ispit,bilo je dosta nervoze i kada je sve proslo mene je u snu probudilo nesto poput udarca u grudi,ostao sam bez vazduha i poceo da panicim,poveli su me u hitnu i tamo mi izmjerili pritisak 170 sa 90.Kasnije sam vadio krv-sve uredu,bio kod kardiologa,radio EKG,ultrazvuk srca a on mi rekao"imas srce za olimpijadu"...Medjutim,meni ponekad srce preskoci,prestane da radi na par sekundi,a ja pomislim da je kraj...strasno mi je lose u tim momentima...Mjerim pritisak po nekoliko puta na dan,i uglavnom je dobar...Mada mi ponekad preskoci bas dog ga mjerim(strasno los osjecaj).Pomozite mi...sta da radim,strasno sam uznemiren!!

    Odgovoreno: 17. 06. 2008.
    • To što Vi opisujete su ekstrasistole tj.preveremeni srčani udarim verovatno komorski. Umeju da budu veoma neprijatni a opisi su na ivici komičnog. Pacijenti su mi ih opisivali "kao da mi se mače prevrne u grudima". Ako je UZ srca dobar nemojte brinuti, živite što normalnije.Možda bi male doze sedativa bile korisne, kao i fizička aktivnost...basket, tenis, bicikla...