1. Pitanje broj: #6450

    Poštovani, Imam 58 godina i pre 2.5 meseca otkriven mi je visok secer u krvi. U konsultaciji sa doktorom-endokrinologom, najpre sam se samo kontrolisano hranio a od pre 10 dana počeo sam sa uzimanjem lekova za snižavanje šećera. Takođe povremeno imam problema sa visokim pritiskom (nije rec o problemima koje JA REGISTRUJEM, vec samo cinjenica i saznanjE da imam visok pritisak, sto ustanovljavam merenjem!), a za koji takođe koristim lekove od pre 2 nedelje. Za sniženje krvnog pritiska pijem lek TRITACE 2,4 po pola tablete uvece. Medjutim primetio sam da mi se u poslednjih nedelju dana pritisak BITNO snizi, da čak dovede do bezmalog izjednačavanja donjeg i gornjeg pritiska (95/72, 115/96). Šta bi to moglo da znači, da li ima veze sa visokim šećerom, da nema možda veze sa bubrezima (što sam čuo od nekih poznanika koji imaj sličnu zdravsvenu stuaciju)? Da li to može imati veze sa lekom koji koristim za snižavanje šećera GLUFORMIN 500 (da eventalno lek TRITACE i GLIFORMIN nisu kompatibilni?) Molim Vas da me makar uutite šta mi valja činiti dalje! Beskrajno hvala unapred! Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 15. 06. 2008.

Ostavite komentar