Otcu oticu risevi na nogama. Pretrpeo je slog i dobio tetrapiju. Posle kontrole enilspril je zamenjen za jaci lek zbog visokog pritiska i dodat je jos jeda lek koji se pije u 17 sati svaki dan.

    Odgovoreno: 08. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Ako je u pitanju kardiološki razlog u terapiju treba dodati lek za izmokravanje. Ali, postoji i puno drugih razloga. Od reakcija na lekove pre svega na amlodipin (norvasc) .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #64453

    • Milovan Krajnc 28. 06. 2011.

      Pozdravljeni, molim vas za savet oko aritmije srca. Uzimam lekove protiv visokog pritiska. Svako jutro po pola tablete tritazide 5 mg/ 25 mg i po jednu tabletu aldizem 90 mg. Izmeren tlak dopodne u 8 sati, mi je 135/85 - 56, na večer u 20 sati prosečno 135/86 -62. Trenutno čekam na holter. Hvala za vaš odgovor! Lp. Mičo

    • Ubrzano mi lupa srce osecam malaksost, teskocu u grudima gusenje. Dobila sam upute al jos nisam bila na preglede zakazali mi za 2 meseca. Jako sam uplasena dali bi mogli vi nesto o tome da mi napisete. Unapred zahvalna