Imao sam infarkt miokarda pre 20 dana i ugrađena su mi dva stenta, strastven sam pušač i ne uspevam da prekinem sa pušenjem. U bolnici su mi rekli da ne smem da koristim Zyban (nisam baš shvatio zašto). Saznao sam za Pfizerov lek za odvikavanje CHAMPIX (CHANTIX) ali nisam uspeo da nađem da li je on bezbedan imajući u vidu moju bolest. Zanima me Vaše mišljenje i o Zybanu i o Champixu. Pozdrav, Jovica

    Odgovoreno: 15. 06. 2008.
    • ZYBAN je lek koji se koristi za odvikavanje od pušenja, po sastavu je bupropion hlorid. CHANTIX nije registrovan kod nas i nemam saznanja o njegodom delovanju. AKo već ne možete da prestanete da pušite, moj savet ( i samo savet) je da smanjite broj cigareta na broj dnevnih kafa - znači - dve kafe dve cigareta, tri kafe tri cigarete...Uzimajte ostale lekove i probajte da sa smanjenjem težine i ostalih faktora rizika polako ostavite cigarete.Morate uzimati Plavix (ili Zyllt) i neku formu aspirina uz ostalu terapiju.