Postovani, pre 5 meseci ( 03.11.2006.) ustanovljeno mi je prisustvo coxsackieviruse B grupe u sledecim vrednostima, CB2 1:128, CB3 1:1024, CB4 1:1024.Diagnoza mi je -Myopericarditis virosa subacuta. Od tada sam na bolovanju (imam 30 godina) a ko terapiju koristim concor cor 2*2.5 mg dnevno, magnezium 400 mg, coenzim Q10 100 mg, L-lizin 2*500 mg, ksalol 0.25 mg dnevno, i multivitamine OPTIMEN. U februaru mi je ponovo radjena analiza krvi na Torlaku, kada su ustanovljene sledece vrednosti: CB2 1:128, CB3 1:1024, CB4 1:512. Nastavljena mi je ista terapija, a sve ovo vreme dakle 5 meseci mi je preporuceno kucno mirovanje. Ja se relativno dobro osecam, imam povremene bolove u grudnom kosu sa leve strane, zamor i povremene aritmije i tahikardije. Interesuje me da li postoji jos nesto sto bih mogao da preduzme. Mozete li mi napisati nesto vise o ovom virusu i vremenu koje je neophodno za lecenje , tj. vremenu kada cu ponovo biti zdrav! S postovanjem, Srdjan Stojkovic

    Odgovoreno: 24. 04. 2007.

    • Poštovani Srđane, koksaki virus može izazvati veoma neugodne upale srčanog mišića i ostaviti veoma ozbiljne posledice. Po rezultatima koje ste poslali čini se kao nema porasta virusne aktivnosti. Mislim da je terapija dobra a mirovanje je neophodno. Treba uključiti imunologa u Vaše lečenje.