Poštovani potreban mi je hitan odgovor. 31. 03. 2010 uradjen mi je pregled msct cor-u nalaz msct pregleda lca: lm bez značajnih promena lad u ostioproksimalnom segmentu mekani plak sa redukcijoj lumena 30-40% acx sklerotična, bez značjnih promena rca: sklerotična, u srednjoj trećini sužena 30% 20. 04. 2010 dr dragan sagić radiolog dr dejan vučinić propisana terapija aspirin 1 x 100mg concor 5 mg 1 x 1 plavix 1 x 75 mg letrox prema izvestaju endokrinologa monizol 2 x 20 mg sortis 20mg uveče danas 21. 06. 2010 dobila sam poziv za koronarografiju moje pitanje: da li smem da uradim rengen snimak srca i pluća, ultra zvuk srca jer sam skoro bila na skeneru. . . . A uz to trenutno imam ukočeno rame (neznaju uzrok da li je zbog srca ili kičme) idem na terapije: vežbe, ultrazvučnu masažu, manuelnu i neku struju. . . . Nešto će se ponoviti jer nema poboljšanja. Primala sam inekcije, razne lekove i razbe kreme bez pomoći. U velikoj sam dilemi kako to sve postići jer svaki pregled treba čekati po par meseci, štrajkovi i evo moram im odgovoriti za 10 dana jer će me brisati sa spiska. Želim vaš stav i mišljenje. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 21. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Smete sve to da uradite bez problema. Ono što ne razumem je zašto radite koronarografiju kada msct pokazuje da su koronarne arterije bez značajnih stenoza (koje prelaze 60% lumena arterije) .